Chcieliby Państwo zobaczyć teatr w teatrze, sprawdzić, jak wygląda granie przedstawienia z perspektywy zaplecza scenicznego?
Po raz pierwszy w Teatrze Polskim we Wrocławiu wielki przebój scen całego świata. Gigantyczny hit kasowy, latami nieschodzący z afiszy. Zapraszamy na sztukę Michaela Frayna, przez wielu uznaną za najśmieszniejszą farsę wszech czasów. Opowiada ona o perypetiach prowincjonalnego zespołu teatralnego, który przygotowuje się do premiery spektaklu pod tytułem Co widać. Widz staje się świadkiem przezabawnych perypetii aktorów, którzy zamiast tego, „co widać”, ukazują bardziej obraz tego, „czego nie widać” lub „czego nie powinno być widać” w premierowym przedstawieniu.
Prywatne relacje reżysera, jego asystentki, inspicjenta i aktorów przekładają się znacząco na efekt ich prac na scenie i prowadzą do całej masy gagów, animozji i nieporozumień. Katastrofa goni katastrofę, a misterna konstrukcja sztuki raz po raz chwieje się w posadach. Reżyseruje specjalista od lżejszego repertuaru Marcin Sławiński, który powraca do Teatru Polskiego po prawie dwudziestu latach.