Początek XIX wieku. Hrabia Orlok znany jako Nosferatu jest wampirem, który dla utrzymania życia musi odżywiać się ludzką krwią. Do jego zamku w Karpatach przybywa młody handlowiec. Nosferatu widzi miniaturkę pięknej Ellen, żony swojego gościa. Urzeczony jej wizerunkiem opuszcza zamek i przypływa do miasta gdzie żyje ta młoda piękność.
Klasyka kina grozy, do którego powstała autorska, wykonywana na żywo muzyka grupy CZERWIE, zaaranżowana na: perkusję, ksylofon, instrumenty perkusyjne, instrumenty etniczne, bas, gitarę, mandolinę, akordeon i syntezatory. CZERWIE to niezależna małopolska formacja prezentująca dźwięki z pogranicza popu, rocka, folku, etno, sceny absurdu, teatru i filmu. Balansując muzycznie, potrafią zagrać i do tańca, i do różańca. Muzycy są twórcami i wykonawcami muzyki do spektaklu Piotra Cieplaka „Albośmy to jacy, tacy” na podstawie „Wesela” St. Wyspiańskiego (Teatr Powszechny im. Zygmunta Hübnera, Warszawa, 2007). Sztuka wystawiona była 50-krotnie w stolicy, emitowana kilkakrotnie przez TVP Kultura. Dali się już poznać m.in. na Międzynarodowym Festiwalu Teatrów Ulicznych Malta w Poznaniu, Colours of Ostrawa w Czechach, Wrocławiu, Poznaniu i wielu innych miastach. Zagrali dotąd ponad 300 razy – od koncertów klubowych, festiwali, sztuk teatralnych czy tappingów do filmów niemych. Sztywne podziały na style w muzyce CZERWIE obalają bezpardonowo. Dźwięki podawane są z bogatą domieszką brzmień akordeonu, gitary, mandoliny oraz instrumentów dętych. Całość jednoczy transowy rytm perkusji. Występują: Wojtek Boski Zaborowski (akordeon, głos, klawisze), Maciek Dziki Kudłacik (głos, gitara, mandolina), Paweł Gacek Zawarus (perkusja) i Piotrek Bogunia (gitara basowa).
Kanwą koncertu, jaki odbędzie się w najbliższą sobotę, tj. 27 kwietnia 2013 r., o godz. 20:00 w „Agroturystyce Pod Świerkiem” w Srebrnej Górze, jest horror niemy, produkcji niemieckiej „Nosferatu wampir” z 1922 r. w reżyserii Friedricha W. Murnaua. Czas seansu koncertowego: 94 minuty.
Komentarze 1