Spektakl inspirowany dramatem Williama Shakespeare’a „Tytus Andronikus”. Oryginalny tekst i muzyka dotykają dylematów moralnych oraz zjawiska skrajnego okrucieństwa, które rodzi się z chęci zemsty. Spektakl to bolesna refleksja nad naturą zranienia w człowieku.
Uniwersalne zagadnienia pokazane są na scenie poprzez indywidualne przeżycia i refleksje bohaterów. Tym spektaklem Teatr Pieśń Kozła próbuje zrozumieć, gdzie leży początek zła w człowieku. Badamy rany, z których rodzi się zemsta i przemoc. Teatr Pieśń Kozła kontynuuje tym dramatem proces wiwisekcji człowieka, który najczęściej staje się ofiarą swoich emocjonalnych reakcji. Impulsywne reakcje zaczynają promieniować na najbliższe otoczenie człowieka, by zataczać coraz większe kręgi, by efekcie objąć swym wpływem całe narody, ich politykę oraz religie. Uciekając od retoryki i osądów, teatr posługuje się językiem metafor, zarówno werbalnych, jak i zawartych w gestach i ruchu. Po doświadczeniach ostatnich badań teatralnych (Antygona, Wojownik, Apokryfy) Teatr Pieśń Kozła znalazł nowy język teatru, który łączy wielowarstwową ekspresję artystyczną, wyrażoną wewnątrz intertekstualnego dialogu, z klasyką piśmiennictwa kulturowego. Poprzez taką formę próbujemy spojrzeć na dramaty ludzkie z perspektywy ludzkich działań.
Spektakl „Andronikus – Synekdocha” – niedziela – 10 kwietnia 2022 – godz. 16:00 i 19:00 – Scena na Świebodzkim – Teatr Polski – Wrocław