Zapraszamy na koncert będący idealną propozycją dla tych, którzy oczekują wysmakowanej fuzji tradycji i twórczości powstałej w XX wieku.
Podczas tego wieczoru Polski Kwartet Fagotowy zestawi największe dzieła muzyki klasycznej z lubianymi zarówno przez artystów, jak i publiczność kompozycjami z pogranicza jazzu i muzyki rozrywkowej. Efektem wieloletniej współpracy absolwentów warszawskiego Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina z klas znakomitych polskich pedagogów – profesora Bogumiła Gadawskiego oraz profesora Zbigniewa Płużka – jest Polski Kwartet Fagotowy. Jego członkami są czołowi fagociści najlepszych orkiestr w Polsce. Artyści prowadzą ożywioną działalność koncertową (w tym solistyczną i kameralną), występują zarówno na polskich, jak i międzynarodowych scenach muzycznych. Żonglując zaaranżowanym na swój skład repertuarem klasycznym oraz muzyką z pogranicza klasyki i rozrywki, dzielą się z publicznością tym, co dla nich najważniejsze – swoją pasją.
Wieczór otworzy opracowanie przeznaczonej oryginalnie na skrzypce sonaty La folia Arcangela Corellego, włoskiego kompozytora epoki baroku. W programie znajdzie się też pierwsza część XIII Serenady G-dur KV 525 „Eine kleine Nachtmusik” Wolfganga Amadeusa Mozarta. Ten pogodny utwór powstał w tym samym okresie, w którym artysta pracował nad innym wybitnym dziełem – operą Don Giovanni. Uwertura do jednej z najpopularniejszych oper w historii muzyki, Traviaty Giuseppe Verdiego, przeniesie słuchaczy wprost do dziewiętnastowiecznego Paryża. Zabrzmi także Marsz na miejsce stracenia, czyli fragment Symfonii fantastycznej Hectora Berlioza – opowieści o nieszczęśliwej miłości, zainspirowanej prawdziwą historią z życia kompozytora. Następnie słuchacze przeniosą się w czasie do XX wieku. Artyści zaprezentują zarówno dzieła muzyki klasycznej, jak i rozrywkowej. Zabrzmi m.in. popularne, przepełnione melancholią Libertango autorstwa Astora Piazzolli, ojca nurtu tango nuevo, czy brawurowe Humoresque Scherzo rosyjskiego kompozytora Siergieja Prokofiewa.