Dramat Jarosława Murawskiego napisany trzynastozgłoskowcem odwołuje się do wielkopiątkowego zwyczaju wodzenia Judasza, kultywowanego w śląskim Skoczowie.
Świat ten w dramacie Murawskiego ożywa, ludyczny element staje się pretekstem do stworzenia wielowątkowej historii, dotyczącej źródeł polskiej wiary, jej komercjalizacji, dewocji, ideologizacji i fanatyzmu. Reżyser z dużą dozą dystansu traktuje portretowane przez siebie środowiska i nie opowiadając się po żadnej ze stron, piętnuje wszelkie przejawy radykalizmu. W ostrzu satyry znajdą się zatem zarówno konserwatyści, Obrońcy Krzyża jak i poznańscy anarchiści. Liber wtyka zatem kij w sam środek mrowiska, próbując otrzeźwić rozhisteryzowanych fanatyków, dla których kwestia wiary już dawno straciła metafizyczny wymiar i stała się potężnym orężem w walce o polityczną władzę. Wszyscy czekają na to samo, na zmartwychwstanie idei, na odnowienie się kulturotwórczych znaków, na powtórne uporządkowanie, może nawet na kolejną „grubą kreskę”. Rewolucji nie będzie, historia kołem się toczy.
Spektakl pt. „Na Boga!” będzie prezentowany dzisiaj, czyli w sobotę 25 marca 2017 r. o godz. 18:00 oraz pojutrze, czyli w niedzielę 26 marca 2017 r. o godz. 18:00 w Teatrze Dramatycznym im. J. Szaniawskiego w Wałbrzychu. Tekst: Jarosław Murawski, reżyseria: Marcin Liber, dramaturgia: Michał Pabian, scenografia i kostiumy: Grupa Mixer, muzyka: Aleksandra Gryka. Widowisko jest laureatem najważniejszych nagród na ogólnopolskich festiwalach m.in.: 6. edycji Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego BOSKA KOMEDIA w Krakowie XIII Festiwalu RZECZYWISTOŚĆ PRZEDSTAWIONA w Zabrzu, a także finalistą 20. Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej. Obsada: BÓG/OJCIEC – Włodzimierz Dyła (gościnnie), MATKA – Irena Wójcik, CÓRKA – Rozalia Mierzicka, SYN – Czesław Skwarek, LUCYFER – Mirosława Żak, BELZEBUB – Filip Perkowski, IL DIABLO VARSOVIENSIS – Karolina Krawiec, JUDASZ – Ryszard Węgrzyn, KSIĄDZ GRZYB – Rafał Kosowski, BIODRO – Angelika Cegielska, BURMISTRZ – Dariusz Skowroński oraz Małgorzata Białek (gościnnie), Sara Celler-Jezierska, Joanna Łaganowska, Małgorzata Łakomska (gościnnie)/Irena Sierakowska, Piotr Mokrzycki, Dariusz Skowroński, Piotr Tokarz jako POLSKA RELIGIJNOŚĆ LUDOWA. Spektakl jest współfinansowany ze środków budżetowych Województwa Dolnośląskiego.