Zabrzmią piękne, góralskie kolędy w wykonaniu znakomitego muzyka oraz najbardziej wszechstronnego artysty współczesnego Podhala – Jana Karpiela-Bułecki i Przyjaciół. Usłyszmy zarówno kolędy, jak i pastorałki śpiewane góralską gwarą w towarzystwie skrzypiec oraz basu. Koncert będzie także świetną okazją do zapoznania się z tradycjami kolędowymi Podhala i innych rejonów Podtatrza oraz wspólnego śpiewania.
Karpiel-Bułecka prezentował i promował swoją góralską muzykę podczas wielu koncertów w Polsce i Europie. Współpracował przy organizacji najważniejszych imprez folklorystycznych m.in. Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem, Tygodnia Kultury Beskidzkiej w Żywcu, Festiwalu w Nitrze na Słowacji (był prezenterem koncertów oraz jurorem w konkursach). Jest inicjatorem i organizatorem znanych imprez muzycznych „Muzykanckie Zaduski”, „Dudarskie Ostatki”, „Muzyka Karpat”. Współpracuje z wieloma instytucjami kultury, m.in. Filharmonią Narodową, Filharmonią w Bydgoszczy i Katowicach. Szczególne znaczenie dla promocji kultury i popularyzacji muzyki góralskiej miała współpraca artystyczna Jana Karpiela Bułecki z wybitnymi twórcami spoza kręgu muzyki ludowej, m. in. ze Zbigniewem Preisnerem, prof. Mieczysławem Nowakowskim (prawykonanie „Harnasi” K. Szymanowskiego z udziałem zespołu góralskiego), tournee po Hiszpanii wraz z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Śląskiej pod dyr. Mirosława Błaszczyka z programem „Korzenie”. Najszerzej znaną, owocującą nagraniami i licznymi koncertami była współpraca Kapeli Jana Karpiela Bułecki z kwartetem jazzowym Zbigniewa Namysłowskiego (jazzowa płyta roku ’95, nagroda „Fryderyk 96″). Wielkie uznanie budzi działalność muzyka na rzecz utrwalenia i zachowania kultury góralskiej, przede wszystkim poprzez jego własną twórczość, ale także poprzez udział w projektach ją popularyzujących (posiady, seminaria, filmy, audycje radiowe i telewizyjne).
Koncert pt. „Kolędnicy zazierają” w wykonaniu Kapeli Jana Karpiela-Bułecki i Przyjaciół usłyszymy i zobaczymy w piątek 29 grudnia 2017 r. o godz. 19:00 w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Polanicy Zdroju.