Fascynacja pięknem tradycyjnych materiałów, a w szczególności naturalnego kamienia. Inspiracja odnajdowana w ludzkim ciele i kunszcie mistrzów. Połączenie nowoczesność z klasyką. Rysowanie i modelowanie z natury uważa za bardzo istotną część procesu twórczego. Nieustanne poszukiwanie prawdy o człowieku.
Radosław Keler dyplom uzyskał w pracowni prof. Zbigniewa Makarewicza na Wydziale Malarstwa i Rzeźby w Katedrze Technik Rzeźbiarskich Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu w 2005 r. Od 2007 r. jest asystentem w Pracowni Technik Rzeźbiarskich – Kamień, prowadzonej przez prof. Ryszarda Gluzę, a od 2009 r. także asystentem w Pracowni Rzeźby dla studentów Edukacji Artystycznej Tomasza Tomaszewskiego w Katedrze Rzeźby na Wydziale Malarstwa i Rzeźby ASP we Wrocławiu. Pracuje w naturalnym kamieniu, jak marmur, piaskowiec, granit, glina, gips i brąz, a także w nowoczesnych, syntetycznych. Rzeźbi również na zlecenie – popiersia, rzeźby sakralne, nagrobne, ogrodowe oraz tablice pamiątkowe i nagrobne czy płaskorzeźby, statuetki i medale.
Najważniejsze ekspozycje indywidualne to: wystawa rzeźby w Ośrodku Kultury „Wzgórze Zamkowe” – Lubin (2008 r.), „Człowiek – forma doskonała” – wystawa rysunku w Galerii „Jadwiga”, Lubin (2007 r.), „Portret Stefana Kardynała Wyszyńskiego” – marmur, Wrocław „Arsenał” (2005 r.). Tym razem na prezentację twórczego dorobku Radosława Kelera zaprasza Muzeum Ziemi Kłodzkiej. Wernisaż wystawy pt. „Kumulacja” odbędzie się w piątek 28 czerwca 2013 r. o godz. 18:00. Oczywiście w siedzibie Muzeum (Kłodzko – ul. Łukasiewicza 4).
Komentarze 2