Fundacja Dobrej Muzyki zaprasza na niezwykłe wydarzenie artystyczne łączące piękno muzyki i śpiewu z przeżyciami głębszej, bo duchowej natury.
Przed publicznością wystąpią wybitny francuski organista Pierre Queval oraz sopranistka Ewelina Małaczewska. W programie koncertu zaplanowano następujące utwory:
- Hildegarda z Bingen (1098-1179) – Ave Generosa
- S. Bach (1685-1750) chorał Jesu, meine Freude BWV 610J.
- Bach (1685-1750) – Et exultavit (z Magnificat BWV 243)
- S. Bach – chorał Nun kom, der Heiden heiland BWV 660
- O come, o come, Emmanuel / Veni, veni, Emmanuel (XV w. – tradyc.)
- M. Widor (1844-1937) – Andante sostenuto z Symfonii Gotyckiej op. 70G.
- Haendel (1685-1759) Oh, had I Jubal’s lyre (z oratorium Joshua HWV 64)
- Vierne (1870-1937) Adagio z III Symfonii
- Venez Divin Messie (tradyc. melodia francuska) – francuska pieśń adwentowa
- Duruflé (1902-1986) Scherzo op. 2W.
- Mozart – Alleluia (z Exultate, Iubilate KV 165)
Pierre Queval to wybitny francuski organista, aktywnie koncertujący w wielu krajach Europy i USA. Jest absolwentem Konserwatorium w Paryżu, Nantes i Saint-Maur-des Fossés (Francja) u takich profesorów jak: Thierry Escaich, Olivier Latry, Philippe Lefèbvre i Pierre Pincemaille. Finalista Międzynarodowego Konkursu Organowego Boëllmann-Gigout w Strasburgu w 2016 roku, wykonawca eklektyczny. Od 2014 roku jest organistą tytularnym organów Cavaillé-Coll w kościele św. Ignacego w Paryżu, od 2021 roku Pierre Queval jest także organistą tytularnym katedry w Nantes. Od 1 września 2023 roku jest nauczycielem organów w Konserwatorium w Amiens oraz w kościele św. – Konserwatorium St. Quentin. Pierre Queval regularnie gra także na pianinie lub organach, towarzysząc aktorom w niemych filmach. W latach 2015-2016 był „młodym artystą rezydentem” w katedrze St Louis w Nowym Orleanie (USA).
Ewelina Małaczewska to utalentowana studentka wokalistyki chóralnej Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Absolwentka Wydziału Wokalnego Szkoły Muzycznej II stopnia w Toruniu. Wokalne umiejętności kształciła w formie prywatnych studiów u dr Joanny Łukaszewskiej w Warszawie. Jako solistka najchętniej wykonuje repertuar renesansowy i barokowy, chociaż nie obcy jest jej także biały śpiew czy projekty dubbingowe z muzyką współczesną (m.in. użyczała głosu do pierwszej polskiej opery lalkowej dla dzieci pt. „Tuba Dei i Anioły”). To kobieta wielu talentów i pasji: poza edukacją muzyczną studiowała także teologię oraz design w biznesie, organizuje wydarzenia muzyczne, występuje jako solistka a także w zespołach wokalnych.