Piotr Kłosek jest twórcą, który działa na wielu przestrzeniach w dziedzinie fotografii: fotoreportażu, architektury i portretu, ale zajmuje się także projektowaniem okładek płyt (ponad 150 projektów).
Współpracował z wieloma wydawnictwami i jest autorem ilustracji do wielu artykułów, szczególnie tych związanych z muzyką współczesną i jazzem. Jego prace były prezentowane na licznych wystawach indywidualnych w Warszawie, Paryżu i Inglostadt w Niemczech. Piotr Kłosek kolaże realizował od ok. 1993 roku, popularną wtedy metodą wycinania i klejenia, którą wykorzystywał do projektowania okładek płyt. Ok. 15 lat temu zakupił pierwszy komputer i zaczął tworzyć kolaże techniką cyfrową. Opracowywał je wtedy bez konkretnego zamówienia, na własne potrzeby; były to próby uchwycenia osobistych wypowiedzi, rozterek i myśli i często miały charakter autobiograficzny.
Kiedy przez zbieg okoliczności w 2012 roku zaczął czytać „Sto lat samotności Marqueza” i podjął próbę zilustrowania powieści. Tak powstała wystawa Realizm magiczny w formie cyfrowych kolaży, z których każdy ma swoje odniesienie do powieści, postaci, a nawet podpisy poszczególnych kolaży odnoszą się do treści. W koncepcji stworzonej rękami Piotra elementy, składające się na kolaże, są nasycone nową energią. Są w swoim ułożeniu i dobraniu zachwycające i głęboko wielowarstwowe. „Realizm magiczny” jest hołdem dla Marqueza.
Wystawę pt. „Realizm magiczny” – zbiór prac Piotra Kłoska można oglądać do 4 stycznia 2019 r. w Galerii FOT-GEN Ośrodka Kultury i Sztuki we Wrocławiu.