Film ukazuje z bliska ludzi, których głosy rozpoznawało doskonale kilka pokoleń Polaków, nie znając ich twarzy. W czasach, gdy istniała jedna, czarno biała telewizja, a amerykański film przyciągał przed telewizory miliony widzów, lektorzy wyznaczali standardy w zakresie poprawności językowej. Świadomi swej wzorcotwórczej roli pełnili funkcję arbitrów dobrych manier i mistrzów przekazywania tekstów. Tytuł filmu „Głosy” nie pozostawia wątpliwości.
W filmie „Głosy” możemy nie tylko zobaczyć jak wyglądają owi kultowi lektorzy, ale także poznać pasje i życie prywatne tych ludzi. Ich wspomnienia często zaskakują humorem i dystansem do tego, co przeżyli m.in. na początku swej drogi zawodowej czy w trudnych chwilach stanu wojennego. Gościem projekcji będzie Konrad Szołajski – reżyser scenarzysta, producent filmowy i wykładowca uniwersytecki. Jest synem znanego lektora radiowego i telewizyjnego Lucjana. Od 1990 r. realizuje filmy dokumentalne i fabularne Realizuje filmy adresowane do widza nie tylko w Polsce, ale i za granicą, współpracując ze stacjami TV w wielu krajach. Specjalizuje się we współczesnych utworach dokumentalnych i fabularnych o charakterze społecznym z elementami humoru i prowokacji intelektualnej. Wszyscy, którzy przyjdą na projekcję, będą mieli możliwość skorzystania z warsztatów kultury słowa, które poprowadzi sam reżyser, oraz opowie o filmie, pracy lektora filmowego, poprawności językowej i szeroko pojmowanej kulturze słowa.
Projekcja filmu pt „Głosy” i spotkanie z Konradem Szołajskim odbędzie się już jutro, tj. w czwartek 12 września o godz. 18:00 w Wałbrzyskim Ośrodku Kultury na Piaskowej Górze.