W 2011 roku nakładem wytwórni Mystic Production ukazał się ostatni album zespołu Habakuk pt. „Sztuka Ulotna”. „Słoik”, „Kryzys” czy „Bob Marley” to tylko kilka utworów, które z tej płyty często gościły na falach eteru. Teraz zespół przygotowuje album z zaprzyjaźnionym zespołem wokalnym Kalokagathos.
Wcześniejsze lata były dla Habakuk bardzo pracowite i owocne. Szerokim echem odbił się „A ty siej…” – album z piosenkami Jacka Kaczmarskiego w wersji reggae. Okazało się, że teksty naszego barda idealnie pasują do karaibskich dźwięków, co znalazło wyraz w znakomitych recenzjach i przyjaznym odbiorze zarówno wśród fanów reggae jak i wielbicieli twórczości Jacka. Habakuk zawsze stawiał na hasło „Family Front”. Często zapraszał do swoich projektów zaprzyjaźnionych artystów. Wyraz temu dał na płycie wydanej w 2009 roku. Znalazły się tam nowe wersje starszych riddimów zespołu. Dla Habakuk zawsze najważniejsza była działalność koncertowa, szczególnie występy klubowe, gdzie jest najbliższy kontakt z fanami. Łącznie przez wszystkie lata zagrał prawie 1000 koncertów, w tym zarówno duże trasy klubowe jak i festiwale. Największym osiągnięciem był fakt, ze jako pierwszy zespół z Europy Wschodniej zagrał na największym festiwalu na świecie – w 2007 r. wystąpił na angielskim Glastonbury. Festiwal ma już 40-letnią tradycję, mieści około 30 scen, a grały na nim największe giganty światowej muzyki. Habakuk grał na scenie Left Field Stage, reprezentującą nurty wolnościowe, walczący z dyktaturami i wspierający prawa pracownicze. Częstochowianie zresztą często angażowali się w tego typu inicjatywy występując między innymi na koncertach popierających Wolny Tybet czy Wolą Białoruś. Grupa zawsze byłą otwarta na inne rejony muzyczne. W 2009 Habakuk brał udział w koncercie „Jest dobrze… piosenki niedokończone” poświęconemu pamięci Jana Himilsbacha i Zdzisława Maklakiewicza. Na ten projekt, uwieńczony później wydawnictwem płytowym, przygotował dwie piosenki. Występ obok Stanisława Soyki, Maćka Maleńczuka, Hanny Banaszak, Andrzeja Grabowskiego, Jacka Bończyka i Budynia był na żywo transmitowany przez TVP 2, zaś płyta pokryła się złotem. Habakuk powstał w 1990 roku w Częstochowie. Przez zespół przewinęło się kilkudziesięciu muzyków. Pierwszy album „Mniam mniam rege!”, wydany w 1999 roku uważany jest do dzisiaj za jedną a najważniejszych płyt polskiego reggae. Habakuk znalazł się też na ogólnoeuropejskiej składance „Regg In Europe” zawierającej najciekawsze zespoły reggae z naszego kontynentu.
Po kilku latach Habakuk wraca na wyjątkowy koncert do Kłodzka. Wydarzenie będzie miało miejsce w sobotę 25 stycznia 2014 r. o godz. 20:00 w „Koncertowej Koronie”. Organizatorem imprezy jest Zakład Koncertowo – Wydawniczy Artakcja.